odzież damska hurt

Oferty hurtowe i detaliczne

Jako konsumenci, najczęściej nie zastanawiamy się w jaki sposób odzież damska xxl lub welurowe dresy trafiają do sklepów. Nie myślimy także o tym, jak działa hurtownia odzieży damskiej, bowiem interesują nas zakupy detaliczne. Niemniej jednak warto wiedzieć czym różni się odzież damska hurt i detal. Obecnie te dwa kanały sprzedaży często się mieszają, ponieważ hurtownie oferują możliwość zakupu pojedynczych sztuk w cenach wyższych od hurtowych.

Odzież damska hurt kontra oferta detaliczna

Główną różnicą między zakupem hurtowym, a detalicznym jest ilość produktów zakupionych w jednej transakcji. Zakup hurtowy odnosi się do dużych ilości jednego produktu, a nie wielu pojedynczych sztuk. Przy takich zamówieniach cena jednostkowa jest zazwyczaj o wiele niższa, niż dla klienta detalicznego. Jednak wadą takiego rozwiązania jest fakt, że kupuje się sukienki 3xl w tym samym fasonie, ale różnych kolorach. Ewentualnie przedmiotem zamówienia jest jeden fason sukienki, za to w pełnej rozmiarówce. Dla sklepów to świetne rozwiązanie, ale dla konsumentów zupełnie nieopłacalne.

Hurtownie z zasady sprzedają swoje produkty sklepom detalicznym, które następnie sprzedają je konsumentom. Z tego powodu konsumenci mogą mieć ograniczony dostęp do hurtowni. Natomiast detaliczne sklepy z odzieżą są powszechnie dostępne dla konsumentów. Funkcjonuje też niejedna internetowa hurtownia odzieży, która działa jak sklep – dopuszcza zakupy konsumentów, ale nie oferuje im cen hurtowych.

Asortyment dobrej hurtowi bywa bardzo zróżnicowany. Sklep wybiera z tej oferty tylko to, co chce sprzedawać klientom. Dobrym przykładem może być hurtownia odzieżowa, z oferty której sklep zamawia jedynie modne dresy damskie, bo w tym się specjalizuje. Z kolei sklepy dla puszystych zainteresuje jedynie odzież damska xxl, a nie oferta na wszystkie rozmiary.

Adresaci oferty detalicznej oraz hurtowej

Zakup hurtowy wymaga spełnienia określonych z góry warunków. Najczęściej wymagana jest minimalna kwota zamówienia, ewentualnie do spełnienia są wymogi ilościowe. Klienci mają większą swobodę w wyborze ilości i rodzajów produktów kupując w sklepie detalicznym. Hurtownie wymagają również potwierdzenia prowadzenia działalności gospodarczej.

Z powyższym wiąże się też cel zakupów. Konsument wybiera sukienki xxxl na swój użytek, ewentualnie na prezent dla bliskiej osoby. Są to pojedyncze egzemplarze. Sklepy natomiast, korzystają z zakupów hurtowych w celu dalszej odsprzedaży towaru. Muszą oferować zróżnicowany asortyment, bowiem klienci mają różne gusta i oczekiwania.